Dermatoloogiline peanaha ja juuksehooldus

Mediceuticals - Scalp first

Mediceuticals USA laboratoorium, mida eestis esindame juba üle kümne aasta, on litsentseeritud farmaatsia ettevõte, mis on spetsialiseerunud juuste hooldus ja peanaha probleeme hooldatavatele ravi toodetele. Mediceuticalsi eduks on lihtne ja unikaalne filosoofia peanahk kõige pealt, mis õpetab kuidas uurida erinevaid peanaha ja juuste probleeme sobivate Mediceuticals toodetega. Kõik tooted on kliiniliselt testitud ja on valmistatud spetsiaalselt nii koduseks kasutamiseks, kui salongides hoolduste tegemiseks. Sarja kasutavad oma töös trihholoogid, dermatoloogid, juuksurid. Mediceuticalsi tooteid on valmistatud USA-s juba alates aastast 1964.

Uue põlvkonna dermatoloogilised juuste ravilahendused

Spetsiaalselt koostatud, et parandada ja kaitsta juukseid ka eriti äärmuslikel juhtudel, nagu kuivad, kahjustatud ja väga õrnad juuksed. Juuste hooldusvahendite peamiseks eesmärgiks on taastada ja säilitada terved ja nooruslikud juuksed. Tooted sisaldavad patenteeritud ensüümilist valku, mis on juuksele väga loomulik lahendus.

Mediceuticalsi toodetest on võimalus valida lahendus, mis töötab konkreetse probleemi jaoks kõige paremini. Toodete valemid ei sisalda koostisaineid, mida kasutatakse paljudes teistes juuksehooldusvahendites, mis tekitavad juustele ja peanahale jääkaineid. Jääkained ummistavad peanahka ja ei lase juustel korralikult kasvada.

Kõõm & Kuiv Peanahk

Lihtsalt öeldud surnud naharakkude irdumine põhjustab peanaha sügelemist ja valget või hallikat ketendust. Kõõm hakkab üldjuhul tekima puberteedieas saavutades maksimaalse väljenduse tavaliselt 40-ndates aastates. Probleemi esineb veidi rohkem meestel kui naistel, mis võib olla seletatav meessuguhormoonide tugevama mõjuga ja meeste suuremate rasunäärmetega. Õnneks ei ole haigus nakkav, kuid ta võib olla üpris püsiva iseloomuga. Kõõma tekkepõhjused on nahrakkude hüpertootmine, mis tihti seotud pärm seenega ning enamasti tingitud geneetilise fooniga haigusest seborroilisest dermatiidist olles selle kergemaks vormiks.
Kõige tuntumad põhjused, mis  tekitab pinges ja kuivust tunduvat peanahka on kliima, kloorine basseinivesi ja karged shampoonid, mis likviteerivad naturaalse õli peanahalt ja eemaldavad niiskuse.

Rasune peanahk

Rasunääre eritab rasu, mis aitab juuksekarval välja libiseda juuksekraatrist ja kaitseb juukseid välismõjude eest. Liiga rasvaste juustega inimestel töötavad rasunäärmed ülemäära aktiivselt ja toodavad rasu rohkem kui tarvis. Rasu tootmist stimuleerivad meessuguhormoonid (androgeenid), mille tootmine suureneb puberteedieas meestel isegi kuni 5 korda ja naistel tekib rohkem rasu 1 nädal enne menstruatsiooni. Rasused juuksed lähevad kiiresti mustaks, kuna koguvad kergesti tolmu ja mustust. Üleliigset rasuvoolu võivad vallandada mitmed asjaolud. Näiteks hormonaalsed häired, vale toitumine, stress, keemilised või mehhaanilised tegurid või väliskeskkonna mõjud. Peanaha kiirelt rasuseks muutumise vältimiseks tuleb seda puhastada vahenditega, mis absorbeerivad üleliigse rasu nahka ärritamata ning rasunäärmeid ergutamata.

Seborroiline Dermatiit

Seborroiline dermatiit ehk kõõmatõbi on erineva tõsidusega eksematoosne protsess, mis esineb peamiselt peanahal, näol, liigeste painutuspindadel ja ülemisel kehaosal. Täpset tekkepõhjust ei teata, kuid viimasel ajal arvatakse selleks olevat pärmiseen (Pityrosporum ovale) immuunsüsteemi nõrkus ja mõningad infektsioonid, mis tekivad ravimite kasutamise järgselt ning meessuguhormoonid (androgeenid), mis stimuleerivad rasunäärmete tööd. Haiguse sümptomiteks on naha peenehelbeline kestendamine, kerge punetus ja naha kuivus või rasusus. Osadel inimestel lokaliseerub haigusprotsess vaid peanahale ja näole. Korraga ei pruugi kõik kohad haaratud olla. Enamasti on lööve sümmeetriline ja ei sügele. Kõige enam haigestub siiski peanahk, tekib kõõm. Haiguskolded on rõngakujulised, kergelt soomuselised ja roosat värvust.

Juuksehooldus

Juuste tervis ja ilu saab alguse puhtast ja hoolitsetust peanahast. Mille järgi tavaliselt inimesed šampooni valivad? Enamus inimestest peavad piinlikkusega tunnistama, et haaravad poest selle, mis parasjagu kätte juhtub. Tegelikult nii kohe kindlasti ei tasu teha. Reegel ütleb, et šampooni peab valima peanaha ja palsamit juuste hetkeolukorra järgi.
Normaalse juuste kasvamise tsükli puhul on 85-90% juuksekarvadest kasvufaasis ja 15-10% puhkefaasis. Kui puhkefaasis olevate juuksekarvade arv suureneb kasvufaasis juuksekarvade arvelt ei suuda organism väljalangevaid juuksekarvu parajal hulgal taastada ja juuste väljalangemine muutub märgatavaks. Uuringud põhjamaades on näidanud, et ligi 73% inimestel on organismis liiga vähe D-vitamiini. See omakorda tekitab kaltsiumipuuduse, sest kaltsiumi imendumiseks on organismil vaja D-vitamiini, kui seda napib ei ole kaltsiumi tarvitamisest üldse kasu.

Juuste väljalangemine

Juuste väljalangemist ehk kiilaspäisust ja nõrgenemist ehk peeneks muutumist võivad põhjustada suur hulk erinevaid tegureid. Vaatamata sellele suurem osa teadlasi seostavad juuste väljalangemist geneetikaga.
Androgeenne kiilaspäisus - Kõige sagedamini esinev kiilaspäisuse vorm, mis puudutab umbes 70% mehi ja 40% naisi. Meestel võib seda esineda juba varajases nooruses, naistel alates neljakümnendates eluaastates ja hiljem. Meestel kiilaspäisuse vormi iseloomustab kukla ja pealae eesosas olevate juuste väljalangemine hõrenemine, naistel on iseloomulik kõikide juuste nõrgenemine.
Koldeline kiilaspäisus (alopecia areata) - Äkiline juuste väljalangemine pealae piirkonnas, kiilastunud kohad on tavaliselt ümmargused, mõne sentimeetri suurused, mõnikord veelgi suuremad laigud. Suuremal osal ca 90% inimestest saab efektiivselt ravida laser valgusteraapiaga või kasutades juusteseerumit.

Copyright 2018 iCosmetics.eu internetikeskonda opereerib Hairlace OÜ, Registrikood 12687232, Tartu mnt. 35, Tallinn 10128, Eesti Vabariik.
Klienditeeninduse lahtiolekuajad meie esindussalongis: E - L kella 10:00 kuni 18:00, Telefon: (+372) 5551 7404, email: myyk@icosmetics.eu